Замок сувальдний сейфового типу. Ключ «метелик»

Замок сувальдний сейфового типу, в народі називають ключ «метелик». Досить проста але тим не менш надійна конструкція, але і тут не все так просто. Сувальдні замки теж відкриваються не тільки в брудну (шляхом силового, механічного впливу), але і начисто шляхом підбору сувальд.

Навіть наша доблесна поліція, фіксуючи відкриття сейфових замків, все одно всім каже щоб ставили «метелика».

Основні методи розтину і вимоги при виборі замка:

   1. Розтин шляхом підбору сувальд – захист, це помилковий паз на сувальдах і зуб на стійці хвостовика. При спробах розтину замку “відмичками” стійка хвостовика засува, завдяки своїй формі, потрапляє в помилкові пази в сувальдах, що збільшує час розтину, а в більшості випадків і не дає можливості розкрити замок.
                     
   1. Просвердлення стійки хвостовика – захист, це розжарена або марганцевовмістка пластина в районі стійки, тому що навіть якщо стійка буде розжарена її просвердлять по колу і відкриють замок.
   1. Самоімпрессія – тут взагалі тільки пара виробників може похвалитися захистом. Основні вимоги – жорстка робота замку (посилений тиск пружини на сувальд) – чим м’якше працює замок тим легше самоімпрессіонному ключу підлаштуватися під сувальди.

  1. Відео “Відкриття сувальдного замку методом самоімпрессіі”

   1. Розрив сувальд. Корпус повинен бути не менш ніж 2 мм сталі і сувальди від 1мм.
   1. Розбирання замку всередині двері – якщо при установці гвинти кріплення кришки замку виявляються із зовнішнього боку дверей – обов’язково засвердлите їх, щоб ніхто не розкрутив. Розрізавши лист двері можна розкрутити замок і витягнути назовні сувальди з ригелем замка. Отже, повертаємося до поліції. Вони кажуть правильно щоб люди ставили «метелика», але тільки не кожен «метелик» – це правильний сувальдний замок сейфового типу.

Відео “Відео розібраного сейфового замку”